Tanie noclegi i pokoje do wynajęcia

Ponieważ do Szczawnicy przyjeżdża wielu turystów nie brakuje tutaj różnego rodzaju miejsc noclegowych. Są zarówno luksusowe hotele, jak i tanie kwatery prywatne. Wiele zależy od pory roku, standardu oraz lokalizacji.

Z pewnością bardzo dobre umiejscowienie mają domki nad Grajcarkiem. Jest tam ładnie i blisko do takich atrakcji jak park linowy czy stacja kolejki linowej na Palenicę. Zresztą sam nocleg w góralskim domku, to też ciekawe i miłe doświadczenie. Oprócz tego na terenie obiektu znajdują się grill, plac zabaw, parking, budynek z salą kominkową i sauną. Można skorzystać z wyżywienia na miejscu. Ceny wynoszą 35-65 zł od osoby. Bez wątpienia tańsze są jednak noclegi w kwaterach prywatnych, bo można znaleźć nawet pokój za 20 zł od osoby. Ceny nie przekraczają raczej 45 zł. Duże znaczenie ma to czy przyjeżdża się do Szczawnicy w środku sezonu czy poza nim.

Są osoby, które najchętniej zatrzymują się w pensjonatach. Czują się tam swobodniej niż mieszkając u kogoś w domu. Jeśli chodzi o koszty noclegów w pensjonacie, to wahają się one od 25 zł do 50 zł od osoby, chociaż w obiektach o wyższym standardzie można zapłacić nawet 95 zł za noc. Zwykle wówczas w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Dzieci objęte są zniżkami, a za maluchy do 3 roku życia zwykle nie trzeba płacić w ogóle. Najczęściej w pensjonatach można wykupić całodzienne wyżywienie. Jest to dobra okazja do spróbowania regionalnej kuchni, co można traktować jako rodzaj atrakcji. Wielu osobom zależy też na poprawieniu podczas pobytu w Pieninach swojej kondycji fizycznej, a nawet stanu zdrowia. Niektóre z nich zatrzymują się w ogóle w jednym z sanatoriów w Szczawnicy. Płaci się tam średnio 45 zł za nocleg od osoby. Najdroższe są oczywiście pokoje hotelowe, jednak będąc w Szczawnicy spędza się czas na tyle aktywnie, że wynajmowanie luksusowego pokoju właściwie nie ma sensu, bo niewiele się w nim przebywa. Na pewno przed wyjazdem w Pieniny warto porównać w Internecie ceny w różnych obiektach i wybrać najkorzystniejszą z nich.