Park linowy, wodny i inne atrakcje dla dzieci

Dzieciom trudno jest usiedzieć długo w jednym miejscu. Lubią ruch, aktywność, zabawę. Dlatego planując urlop rodzinny warto wziąć pod uwagę Szczawnicę. Nie dość, że można tu planować różnego rodzaju wycieczki piesze czy rowerowe, to są też inne atrakcje, które powinny spodobać się dzieciom.

Pośród ciekawych i bardzo aktywnych sposobów spędzania czasu w Pieninach można na pewno wymienić skorzystanie z toru gokartowego w Szczawnicy czy toru saneczkowego na Palenicy. Taki przejazd może okazać się naprawdę ekscytujący. Niedaleko stacji kolejki na Palenicę, nad rzeką Grajcarek, mieści się Park Linowy ABlandia. To świetne miejsce dla ruchliwych dzieci. Jednak mogą z niego korzystać również dorośli. Oprócz trzech tras linowych (żółtej, zielonej i czarnej) na terenie parku znajduje się linowy plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej oraz kort do tenisa. Liny, siatki i kładki rozwieszone są pomiędzy drzewami. Żeby móc po nich przejść trzeba wykazać się odpowiednią zwinnością i sprawnością fizyczną. Każda osoba, która korzysta z atrakcji parku linowego zostaje odpowiednio zabezpieczona sprzętem asekuracyjnym. Dostaje też kask. Następnie instruktor tłumaczy zasady przemieszczania się po małpim gaju. Jeśli chodzi o każdą z tras linowych obowiązują na niej odrębne zasady i ograniczenia, których należy przestrzegać.

Większość dzieci bardzo lubi też zabawy w wodzie. Pośród basenów znajdujących się w Szczawnicy bez wątpienia można polecić Park Wodny SOLAR. Jest on otwarty codziennie od 10-21. Znajduje się przy Hotelu SOLAR SPA, w którym w ogóle można się zatrzymać. Podczas gdy dorośli pływają, korzystają z masażu podwodnego czy sauny, dzieci najchętniej zjeżdżają specjalną rurą do wody. Zjeżdżalnia ta ma aż 38 metrów długości. Poza tym maluchów ciekawi też zwykle sztuczna fala i wodospad. Najmłodsze dzieci mogą bawić się w przegotowanym specjalnie dla nich brodziku. Czas spędzony w aquaparku, to dobra zabawa, ruch i pewność, że dzieci wcześniej pójdą spać… Emocje i wysiłek fizyczny powodują jednak pewne zmęczenie, ale na pewno od rana maluchy będą znów gotowe na aktywne spędzanie czasu.