Baseny i wody termalne w Szczawnicy

Wyjazd do Szczawnicy wiąże się zwykle z różnymi rodzajami atrakcji turystycznych. Na pewno warto zaplanować kilka wycieczek po Pieninach, spływ Dunajcem, a także skorzystać z przyjemności w postaci rekreacji na basenie. Szczególnie można tu polecić Park Wodny SOLAR.

Znajdujący się przy Hotelu SOLAR SPA w Szczawnicy Park Wodny proponuje osobom, które go odwiedzają wiele ciekawych form spędzania czasu. Przede wszystkim można tam po prostu popływać lub rozpocząć naukę pływania. Istnieje również możliwość skorzystania z wanny do wodnego masażu, ławeczek masujących, sauny fińskiej czy sauny na promieniowanie podczerwone. Poza tym tuż obok znajduje się przecież centrum SPA. Jest tu też wiele wodnych atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogą bawić się w brodziku. Starsze dzieci chętnie zjeżdżają do wody przemieszczając się w specjalnej rurze czy podziwiają wodospad. Oczywiście można w ogóle zatrzymać się w Hotelu SOLAR i mieć codziennie łatwy dostęp do basenu oraz SPA.

Wiele osób chętnie korzysta z kąpieli w wodach termalnych. Turystom korzystającym z noclegów w Szczawnicy można na pewno polecić baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej. Niewątpliwie można taki wyjazd potraktować jako rodzaj rozrywki, ale także jako sposób zadbania o swoje zdrowie i kondycję. Termy znajdujące się w Bukowinie Tatrzańskiej uznawane są też za ośrodek uzdrowiskowy oraz rehabilitacyjny. Kilkanaście basenów z ciepłą wodą znajdujących się w sąsiedztwie lasów i gór, to naprawdę ciekawa oraz miła perspektywa. Można się tu wspaniale zrelaksować i porządnie wypocząć. Oczywiście nie brakuje tu też zjeżdżalni, saun i brodzików specjalnie dla dzieci. Jeśli ktoś zgłodnieje może udać się do restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Z basenów termalnych słynie także Słowacja. Można więc ewentualnie zaplanować wyprawę do któregoś z tamtejszych ośrodków. Korzystając z dobrodziejstw wód termalnych można mieć pewność, że nie zmarznie się ani trochę, co daje naprawdę spory komfort, tym bardziej że pogoda w polskich górach bywa zmienna.