Kolejka, wyciąg, tor saneczkowy na Palenicy

Na Palenicę, szczyt znajdujący się w Pieninach, można zrobić sobie pieszą wycieczkę ze Szczawnicy, ale można również wyjechać na nią kolejką. Jest to wyciąg krzesełkowy, a na każdym krzesełku jest miejsce dla 4 osób.

Żeby skorzystać z przewozu kolejką linową należy kupić bilet za 10 zł. Przejazd w dwie strony kosztuje 15 zł. Można jednak skorzystać z ulgi i wówczas płaci się odpowiednio 8 zł i 12 zł. Zniżka przysługuje dzieciom, które nie ukończyły 10 lat, młodzieży szkolnej, studentom, osobom po 60 roku życia. Dzieci poniżej 4 roku życia i przewodnicy grup mają prawo do darmowych przejazdów. Poza tym są też bilety grupowe. Kiedy wyjedzie się już na Palenicę można podziwiać piękne widoki, udać się do schroniska, skorzystać z usług gastronomicznych, a także z możliwości przejazdu grawitacyjną zjeżdżalnią wózkową. Znajduje się tu również stacja narciarska, ze szkółką i wypożyczalnią sprzętu. Wielu amatorów zimowych sportów bardzo chętnie korzysta z tras narciarskich znajdujących się na Palenicy. Są one dobrze przygotowane i pozwalają cieszyć się białym szaleństwem dowoli.

W Pieninach są sanatoria i spokojne trasy spacerowe, ale istnieje także możliwość skorzystania z atrakcji, które dostarczają zdecydowanie więcej wrażeń. Jednym z przykładów jest tor saneczkowy znajdujący się na Palenicy. Można z niego korzystać latem. Jeśli kogoś ekscytuje myśl o prawdziwym roller coasterze, to powinien wypróbować jak się będzie czuł podczas jazdy tym torem. Jego długość to 1000 m. Różnica pomiędzy poziomami wynosi nawet do 84 m. Na każdym siedzisku mieszczą się 2 osoby. Oczywiście konstruktorzy toru zadbali odpowiednio o całkowite bezpieczeństwo osób, które z niego korzystają. Jeśli ktoś będzie miał ochotę na jeszcze więcej emocji może udać się w Szczawnicy na tor kartingowy i wziąć udział w wyścigu gokartów. Dobra zabawa gwarantowana! Okazuje się więc, że wyjazd w Pieniny może obfitować w ciekawe, a wręcz ekscytujące przeżycia. Wystarczy tylko dowiedzieć się jakie są możliwości i po prostu z nich korzystać. Potem można poszukać wyciszenia obcując z przyrodą.